Eldoras FF - Díl první

13. července 2018 v 0:10 | Eldoras |  E
Liberecké nádraží bylo jako vždy ponořeno do mlhy nebo to snad byl obyčejný městský smog? Ať tak nebo tak, bylo vidět na pět, maximálně šest kroků víc ne. Lidé bloudily po nástupištích a hledali neosvětlené tabule s jejich odjezdy vlaků. Nádraží bylo velké a tak zvyšující se nervozita byla cítit všude kolem. Něco se dělo, to lidé cítily ale co? Mlha která spadla jim nepřipadala nějakým způsobem vyjímečná, prostě normální ráno ve městě, které bylo obklopeno horami. Ale přece jen, je tu něco v nepořádku. Proč si toho asi nikdo nevšímá? Z dálky se ozvalo silné naražení dvou ocelí nebo to snad bylo tady vedle mne? Ne, to snad ne. Mlha má tendenci člověka zmást to ano ale co to jen může být?


Už vám neřeknu proč jsem se vydal zrovna tím směrem ani jsem vlastně nevěděl jestli jsem opravdu něco slyšel. Došel jsem na konec prvního nástupiště. Odpoledne tu bývají mladí teenageři s cigaretou ale teď nikdo. Vlastně se jako zázrakem vytratili všichni lidé z nástupiště.
Tak proč tu jsem sakra Já? Proč jsem tady a koukám směrem kde jsem zaslechl jeden hloupý zvuk?
Byl jsem připravený se otočit, v půli mé 180ti stupňové otočky se zvuk ozval jasněji a blíže. Trhl jsem sebou a automaticky jako s vrozeným reflexem uskočil asi dva metry od místa kde jsem před chvílí stál. Okolo mé hlavy prolétla zářící koule která se zabořila do traverzy držící střechu nástupiště. Střecha se zachvěla a traverza která měla v průměru 10 cm, změnila barvu na zářivou bílou. Co to mělo zatraceně být? Koukal jsem do míst odkud přibližně zářivá koule vylétla.
V jednu chvíly se mi zdálo že jsem viděl dva proti sobě stojící stíny. Ale to je přece blbost! To musí být sen. Zařící koule, hustá mlha a dvě postavy jako v holywoodském hororu? A co tu dělám Já? Obět, pozorovatele nebo jen náhodného přihlížejícího kterého potom zabijí?
Ať tak nebo tak všechny mé narychlo vydedukované možnosti byli více než znepokojivé.
Vstal jsem. Na pravé straně pánve jsem cítil pichlavou bolest. Tipoval bych to na to že jsem dopadl na kámen nebo na koleje. V tuhle chvíly jsem to ignoroval. Znovu jako očarovaný jsem se rozeběhl vpřed. Kdyby mě v tu chvíy někdo viděl, myslel by si že jsem šílenec. Máchal jsem kolem sebe rukama a hledal dva stíny které tam ještě před pár vteřinami stály. Ale nikdo mě neviděl, nemohl vidět. V tu chvíly jsem to ještě nevěděl ale dostal jsem se do "druhé dimenze". Mlha se pomalu rozpustila, zem pod mýma nohama začala klesat a měnit tvar. Všechno to bylo rychlé a pro mě příliš racionálně nevysvětlitelné abych se zabýval tím co se děje. Vše vypadalo jinak, barvy byli více jasnější a chvíly jsem musel rychle pomrkávat abych si to mohl někam zařadit. Ale tohle přece není nástupiště v Liberci, tohle je. Co to je? Les? Ale takový jsem ještě neviděl. Počkat! Takový nemůže existovat! Listy nemají takovou barvu! Prostě nemají. I ty tvary které vidím v dálce nejsou přesné vzhledem k prostředí kde jsem! Co to má být?! Klesnul jsem na kolena a chtěl jsem se rozbrečet. Ano! Měl jsem chuť brečet jako malý kluk. V hlavě jsem měl příšerný bordel. Ale na něco takového teď nebyl čas. Vstal jsem, ne že bych chtěl ono to šlo jaksi samo. Nebránil jsem se, neměl jsem na to sílu. Nejdřív jsem šel docela pomalu ale najednou jsem začal zrychlovat. Až bežet. Chtělo se mi skákat, chtělo se mi být rychlejší než vítr. A taky ano! Já skákal ale co to je za skoky? Vznášel jsem se dobré dva metry nad zemí, dopad byl měkký jako bavlnka. A Já skákal dál, nedokázal jsem se nabažit toho pocitu skočit, jemně dopadnou a znovu vyskočit co nejvíce to jde.
Dostal jsem se až na konec lesa, dál už jsem viděl jen velkou pláň končící u horizontu. Mám bežet tam? Nebo snad se vrátit zpátky? Ne, ne. Určitě to bude po té pláni cítím to. Znovu jsem se rozeběhl a vyskočil. V mém pohledu do dálky překážel jen mírný svah který se vyzdvihoval nad prázdnou plání. Přestal jsem skákat. Bežel jsem jako o závod ale svaly jsem neměl unavené vůbec a ani jsem se nezadýchával jako normálně. Takhle bych mohl klidně uběhnout maraton.
U svahu jsem zpomalil. Vyškrábal jsem se na něj a pohlédl dolů...

Poznámky:
První díl z mého příběhu. Děkuji za pochopení^^

So, 2009-03-14 19:54
Ed. poznámka: Bez pokračování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Editor | 13. července 2018 v 0:13 | Reagovat

Vložil Eldoras, Pá, 2009-03-13 19:55 | Ninja už: 3415 dní, Příspěvků: 75 | Autor je: Prostý občan X
Toto je můj první díl FF. Brzy bude určitě pokračování.
Děkuji za kritiku a hlavně opravy!

Odpověď: Vložil Yamata no Orochi, So, 2009-03-14 19:25 | Ninja už: 3803 dní, Příspěvků: 3065 | Autor je: Prostý občan X
Hm, pořád se někdo cpe do Narutosvěta. Uvidíme, co z toho bude. Smazat se to dá vždycky ;)

Vložil Kami-kun, Ne, 2009-03-15 15:49 | Ninja už: 3460 dní, Příspěvků: 175 | Autor je: Prostý občan X
mě se to teda moc líbí!

Odpověď: Vložil Eldoras, Ne, 2009-03-15 15:52 | Ninja už: 3415 dní, Příspěvků: 75 | Autor je: Prostý občan X
Děkuji moc^^.. Chci znáz názory lidí než se to všechno rozeběhne^^

Vložil Monoke Tokashio, Pá, 2009-03-20 18:52 | Ninja už: 4036 dní, Příspěvků: 40 | Autor je: Prostý občan X
Podle me je to docela hezky, ale je to takovy.....je nevim....nemastny, neslany? Neco mi tam proste chybi. Bohuzel nemuzu prijit na to co takze promin. Vylepsit a pak to bude ono.
Drzim palce

Vložil Monoke Tokashio, Pá, 2009-03-20 21:12 | Ninja už: 4036 dní, Příspěvků: 40 | Autor je: Prostý občan X
Uz vim co tam chybi nebo spis co tam prebyva; Zniceho nic skakani do dvou metru???? Vsichni ninjove se to museli od malicka ucit!!!

Odpověď: Vložil Eldoras, Ne, 2009-03-22 21:14 | Ninja už: 3415 dní, Příspěvků: 75 | Autor je: Prostý občan X
A kdo řekl že je to ninja?... Jinak dělám na pokračování... Zatím jsem chtěl brát ohled na slohové stvárnění než "příběhové" ... Mimochodem, víš co je to psychická bariéra?... Viděla jsi někdy matrix a skákání z budovu na budovu? Tohle je něco podobného... Představ si být v jeho kůži... což se taky snažím dokázat... Nemáš žádný blok. je to pro tebe jako sen... A proč to neudělat?... Myslím že tohle má svoje kouzlo ale nadruhou stranu shlížet optimisticky na mojí práci mi nikdy nešlo a ani jsem nechtěl...
Zkrátka a dobře tohle má být někdo jako Mesiáš;)...

Vložil Monoke Tokashio, St, 2009-03-25 16:03 | Ninja už: 4036 dní, Příspěvků: 40 | Autor je: Prostý občan X
Jestli sem te nejak urazila tak se moc omlouvam. Asi .... urcite jsem to blbe pochopila... a Matrix jsem videla xD
P.S.: Taky pisu FF.... teda ted momentalne ne.....jmenuje se Novy zacatek. Muzes me tam poradne "spraskat". Aspon mi tam nekdo napise nejakej koment.
P.P.S.: omlouvam se za jakykoliv chyby ae rvou mi tu do usi (bydlim na intru a tam je jedna mistnost s compama a momentalne tu parej dotu). JA UZ NEMAM SILU!!!!! Sad
P.P.P.S.: V tom druhym komentu ma bejt: I ninjove..... ne Vsichni.
ete jednou promin=(.....

Odpověď: Vložil Eldoras, St, 2009-03-25 22:39 | Ninja už: 3415 dní, Příspěvků: 75 | Autor je: Prostý občan X
Jéé! V pohodě prosímtě:)... Akorát jsem měl vlastní ideu... chtěl jsem aby tenhle začátek někoho oslovil. Pravda pár lidí se našlo ale chci tu vidět všechny názory:)

Představ si jaké by bylo kdybys skočila do světa ve kterém tolik nepůsobí gravitační síla a slovo nemožné tam neexistuje^^

Odpověď: Vložil Monoke Tokashio, Po, 2009-03-30 15:13 | Ninja už: 4036 dní, Příspěvků: 40 | Autor je: Prostý občan X
jj zni to zajimave

Vložil Monoke Tokashio, Po, 2009-04-20 14:50 | Ninja už: 4036 dní, Příspěvků: 40 | Autor je: Prostý občan X
kdy bude dalsi dil (cca.)?

Vložil AKIHIRO KAWASHI, So, 2009-10-10 14:17 | Ninja už: 3657 dní, Příspěvků: 297 | Autor je: Recepční v lázních X
Pravopisné chyby tak na 6. třídu....Vše vypadalo jinak, barvy byli více jasnější a chvíly jsem musel rychle pomrkávat abych si to mohl někam zařadit.

Odpověď: Vložil Eldoras, Ne, 2009-10-11 14:50 | Ninja už: 3415 dní, Příspěvků: 75 | Autor je: Prostý občan X
Je to možný... Je to jen skica příběhu, psaná v rychlosti ...
PS. Rozhodně jsem to sem nedával na opravu kvůli pravopisným chybám;)...
PSS. Jestli štěstí dá, tak budu někdy v budoucnu češtinu učit na školách;)

Odpověď: Vložil AKIHIRO KAWASHI, Ne, 2009-10-11 23:00 | Ninja už: 3657 dní, Příspěvků: 297 | Autor je: Recepční v lázních X
Píšu to sem hlavně kvůli tomu, že když si přečtu pár vět a vidim tam hrubky jak Brno, tak nevim jestli mám pokračovat ve čtení nebo ne...:( A hlavně to snižuje úroveň celé práce...práce zajímavá stylisticky dobrá ale ta čeština....:(

Odpověď: Vložil Eldoras, St, 2009-10-14 07:47 | Ninja už: 3415 dní, Příspěvků: 75 | Autor je: Prostý občan X
Tahle "práce" je na prd:).. Jak říkám psané je to na koleni a spíše jen taková veselá představa když člověk opravdu jde na konec toho nástupiště:)...
Ale joupá, chyb je tam určitě jak máku:)... ale opravovat ani dopisovat celý tenhle děj který jsem nakousl, se mi nechce:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama