Yamaruki Shinden ... časť 1 (Stret)

6. března 2018 v 17:42 | Yamaruki |  X, Y
O čom tento príbeh bude : Celý príbeh sa bude odohrávať okolo Yamarukiho, ktorý je vlastne moje JA v Naruto svete. Ide o FF, ktorá ale zapadá do originál príbehu Naruta a nijako ho nemení, iba vysvetľuje veci, ktoré v Narutovi vysvetlené neboli. Dúfam že sa Vám moja práca bude páčiť. :)

1.Kapitola
(Stret)Jeden pekný slnečný deň sa vybral novovytvorený tým sedem po úspešnej misii do kúpeľov. Keď Naruto dorazil do kúpeľov neďaleko Konohy, boli tam už všetci, dokonca aj Kakashi, ktorý vždy zvykol meškať.
"Tak poďme, dattebayo," povedal Naruto a spoločne vyrazili. Keď sa v šatni prezliekli do plachiet, dohodli sa, že najprv pôjdu do vnútornej časti a potom vonku do horúcich prameňov.
Po vstupe do vnútornej časti sa ozvalo: "Ooo, Kakashi-senpai, a dokonca Tenzo-sama!" V miestnosti sa nachádzalo asi 10 členov jednotiek ANBU, ktorých očividne zaskočil príchod dvoch bývalých kolegov. Kakashi s Yamatom sa usmiali a odzdravili a opýtali sa, ako sa im darí. Jeden z členov ANBU odpovedal, že všetko sa má po starom, a spýtal sa, ako sa má Yamato na novom poste.
"Celkom fajn, ďakujem za opýtanie," odvetil.
"Toto sú tvoji študenti?" ozval sa člen ANBU s divným výrazom.
"Ano toto je Sai bývali člen Rootu a toto je..."
"Uzumaki Naruto-sama budúci Hokage!" Odvetil s úsmevom blonďavý chlapec. Ozval sa smiech a jeden z ANBU povedal.
"Počuli ste to kapitán?"
"Kapitán? Veď je asi tak starý ako ja!" ozval sa Naruto.
"Je asi o rok starší ako ty Naruto a kapitánom sa stal keď mal 14." Odvetil Kakashi ktorý ho očividne poznal.
"To je taký silný ?" Odvetil s prekvapeným Sai .
"Ano náš kapitán ma predsa Sharingan." Odpovedal hrdo jeden z ANBU ktorý očividne patril do jeho jednotky.
"Sharingan!" Odvetil s prekvapeným Naruto.
"Ale veď všetci okrem Uchihy Sasukeho a Itachiho boli vyvraždení." Povedal Sai ktorý bol rovnako zaskočený ako Naruto.
"Dosť bolo chválenia odchádzame!" Zavelil odrazu chlapec o ktorom bola celý čas reč. Odzdravil sa Kakashimu a Yamatovi, ktorý jeho pozdrav opätovali a odišiel. Hneď za ním odišli ďalší traja členovia ANBU.
"Kto to je Kakashi-sensei?" Opýtal sa Sai keďže Naruto bol ako skamenený. "Ninja ktorý má krv Uchiha a momentálne je v užívaní Sharinganu a dokonca celkovo silnejší ako ja. Je to človek, ktorý ma naučil používať Mangekyo Sharingan." Odvetil Kakashi.
"Ako je možné že prežil ?" opýtal sa s prekvapením Sai.
"V tom čase nežil v Konohe. Je to dlhý príbeh". S úsmevom odvetil Kakashi keď zrazu...
"Musím ísť!" Povedal Naruto a urýchlene odišiel. Rýchlo sa obliekol a vybehol pred kúpele kde žiaľ zistil, že ANBU jednotka už odišla. Okamžite sa rozbehol smerom do Konohy. Celou cestou myslel na to kto tá osoba je, ako je možné že prežil a na Sasukeho ktorého sa mu ešte stále nepodarilo doviesť späť. Po príchode do Konohy si to namieril priamo za osobou ktorá by o tom niečo mohla vedieť. Godaime Hokage bola vo svojej pracovni čítala akési dokumenty a pila čaj keď tam ako zmyslom zbavený Naruto vletel.
"Babi Tsunade prečo si mi nepovedala o tom že žije ďalší Uchiha !" Zreval bez ohlásenia Naruto až sa Tsunade zľakla a vyliala čaj.
"O čom to tu sakra trepeš Naruto!" Opýtala sa naštvaná Tsunade.
"Medzi jednotkou ANBU je niekto so Sharinganom!" Pokračoval v kričaní Naruto.
"Asi myslíš Yamarukiho čo ? Nepýtal si sa ma na to a po druhé nemá priezvisko Uchiha ale Nazakagu."
"Takže Yamaruki Nazakagu?"
"Kde ho nájdem?" Odpovedal zvedavo Naruto ako by šlo o život.
"Býva na ulici Tobirami Senj...." Ani to nestihla Tsunade dopovedať a Naruto bol preč. Cestou mal zmiešané pocity a hlavne sa mu v hlave zobrazovali otázky ktoré by sa mohol Yamarukiho opýtať a priblížiť sa tak ku Sasukemu. Keď dorazil na ulicu, ktorá bola pomenovaná po Nidaimem, Naruto zistil že odišiel skôr ako mu Tsunade stihla povedať presnú adresu.
"Sakra." Povedal si v duchu Naruto a hneď na to zazrel Yamarukiho, ako kráča oproti nemu. Pribehol k nemu a pozdravil ho.
"Vedel som že za mnou prídeš. Kakashi-senpai ma varoval." Prekvapivo pokojne odpovedal Yamaruki.
"Poď pozývam ťa na čaj, tu za rohom je fakt dobrá čajovňa." Naruto ktorý bol ako nemý prikývol a vybrali sa spoločne do čajovne. Po príchode a objednaní čaju Yamaruki prehovoril.
"Asi chceš vedieť kto som a prečo mám Sharingan ako tvoj kamarát Sasuke čo?" Naruto mlčky prikývol.
"Tak dobre teda poviem ti môj príbeh respektíve ti ho ukážem.... SHARINGAN!"

Poznámky:
V prípade otázok alebo upozornení na chyby mi napíšte. Rád sa poučím :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Editor | 6. března 2018 v 17:50 | Reagovat

Vložil Akumakirei, Ne, 2018-03-04 15:20 | Ninja už: 3406 dní, Příspěvků: 1938 X
Ahoj, vítej v FF sekci.
Budu mít teď jen technické připomínky. O nedělích se nevydává, takže máš alespoň do zítřka pěkně čas si opravit veškerou přímou řeč s uvozovacími větami, píšeš ji totiž špatně. Návod obsahují už Pravidla FF aneb Příklad psaní přímé řeči:

„Naruto, půjč mi propisku,“ řekla Sakura.
„Naruto, půjč mi propisku!“ řekla Sakura.
„Naruto, půjčil bys mi propisku?“ otázala se Sakura.
Sakura se otázala: „Naruto, půjčil bys mi propisku?“
„Naruto, dojez už,“ zavrčela Sakura, „já už chci jít domů.“
„Naruto, dojez už,“ zavrčela Sakura. „Já už chci jít domů.“
Sakura se zamračila. „Naruto, dojez už.“ Otočila se a odcházela pryč.

Dále ti často chybí nějaké čárky v souvětích, zkus si to ještě jednou projít, doplnit, co uvidíš, ale to už by se dalo. Hlavně dle příkladu správně sprav tu přímou řeč :) Jinak jako krátký úvod dobrý, po doporučené úpravě textu nemám problém tvoji ffku vydat, jen bych pak v dalších dílech v budoucnu poprosila zvětšit rozsah, popsat aspoň dvě stránky ve wordu.

____
Vložil Yamaruki, Ne, 2018-03-04 19:59 | Ninja už: 2 dní, Příspěvků: 4 X
Tú priamu reč som opravil prepisoval som to a asi mi to ušlo :) Čo sa týka čiarok tak boli kontrolované viacerými ľudmi a mali by byť v poriadku predsa len píšem v Slovenčine. Posledná vec je dlžka.. tu žiaľ mám príbeh už hotový a rozdelený na 27 častí čo je 1 séria a meniť to už nemôžem kvôli názvom kapitol a podobne .. snad ma pochopíš :) resp. viem vydávať naraz 2 kapitoly

Plus Ďakujem pekne za privítanie a rady :)

Yamaruki

____
Vložil Akumakirei, Po, 2018-03-05 00:04 | Ninja už: 3406 dní, Příspěvků: 1938 X
Není zač, protože brblat budu ještě dál. Věř mi, že stále není v pořádku ani jedno a není to slovenštinou, konožské fanfikce ve slovenštině čtu už deset let, nehledě na knihy ve slovenštině nebo pravidelné dopisování si se slovenskými přáteli... Takže můj první komentář ohledně čárek pořád platí. Opravila jsem ti začátek pro příklad, jak to má vypadat - až po "ANBU s divným výrazom".
Skvělé, žes příběh nejdřív dopsal a pak ho chceš teprve vydávat, to oceňuju, ale pokud máš délku jednoho dílu série na stranu, maximálně stranu pět řádků, je to vážně dost málo. Už jen kvůli tomu, co jako autor toužíš svým dílem čtenářům říct a předat, je potřeba taky myslet na ně. No, uvidíme, jaký bude příští týden tvůj druhý díl. Teď hlavně tu opravu prvního :)

____
Vložil Yamaruki, Po, 2018-03-05 14:31 | Ninja už: 2 dní, Příspěvků: 4 X
Tak dlžka časti je na 20 minút anime ... počítal som to. Čo sa týka tvojích znalostí slovenštiny tak nespochybňujem nič no po priamej reči sa dávajú čiarky ? V texte priama reč znamena normálne vetu ktorú som ukončil bodkou ktorú si mi tam vymazala. Ak sa mýlim opäť ma oprav no v živote som v gramatike nemal zle známky a to už študujem na vysokej :)

Ďakujem a tie čiarky opravím

____
Vložil Akumakirei, Po, 2018-03-05 19:33 | Ninja už: 3406 dní, Příspěvků: 1938 X
Jenže tohle není anime, ale povídka. Ty snad čteš ne příliš hustě popsanou stranu textu dvacet minut?
Přímá řeč se píše dle situace tak, jak jsem vypsala výše příklady. Přesně tak se píše a ne jinak. Pokud přímá řeč dále pokračuje uvozovací větou, píše se tam čárka (mimo otázku s otazníkem nebo rozkaz s vykřičníkem), pokud nepokračuje, tak tečka. A jiné detaily jako velká/malá písmena, viz příklady, prohlédni si je. Fakt ji máš špatně, nevím, proč bych ti schválně říkala, že máš, kdybys neměl, když si tím akorát přidávám práci a opravdu mě nebaví na to po sto padesáté někoho upozorňovat. Jsem zvyklá lidem chyby opravovat a počítám s doopravením i u tebe, ale chci předtím vidět aspoň nějakou autorovu snahu.
Ani věk a vysoká škola bohužel neznamená záruku, že člověk ovládá svůj mateřský jazyk. Vím to z první ruky, někdy mi až přecházel zrak z toho, co jsem viděla v seminárkách nebo i diplomkách ostatních.
____
Vložil Yamaruki, Po, 2018-03-05 19:42 | Ninja už: 2 dní, Příspěvků: 4 X
Vieš čo ja to zmažem a bude pokoj :) chcel som tu niečo pridať ale očividne si nedáš povedať ... za A sa čiarka v mojom jazyku nepíše napr. resp. môže ale nemusí ak sa písmenko a opakuje vo vete dva krát ... dalej tam v tej tvojej úprave je ešte pár chýb Smiling Ja mám dosť práce mimo písanie chcel som to tu pridať aby si to mohli kamaráti v pokoji prečítať ale očividne sa to nedá. Text bol až na tú priamu reč v pohode to som si priznal. Dnes som to pre poslal bývalej profesorke a potvrdila mi to takže sa tu dalej nechcem zbytočne vadiť :)

Prajem pekný večer

P.S príbeh nieje anime to viem ale ja k tomu aj kreslím len tak pre info :)

____
Vložil Akumakirei, Út, 2018-03-06 17:39 | Ninja už: 3406 dní, Příspěvků: 1938 X
To je vidět, jak si za svým dílem stojíš...
Ty si nedáš říct :) Chtěla jsem po tobě hlavně opravit jen tu jednoduchou přímou řeč, pak bych to i vydala, jak jsem řekla, i když "text fakt není až na tu přímou řeč v pohodě". Místo abys to udělal, tak tu celou dobu mlátíš prázdnou slámu. Víš, jak vypadá slovenská povídka v pohodě? Takhle (http://147.32.8.168/?q=node/116815). A abych ti jako Češka (jen s jedním titulem z české VŠ xD) tak hrozně nekřivdila, poslala jsem část tvého textu jedné Slovence zde, je to studovaná paní doktorka s několika VŠ tituly, když jsi tou vysokou tak argumentoval. Její shrnutí: "Je tam kopec chýb. V podstate nie je žiadny rozdiel v písaní priamej reči v našich jazykoch. Čiarky máme tiež skoro rovnaké."
Správný autor z boje neutíká, naopak bojuje a rád se přiučí, aby byl jeho text dobrý. Taktéž myslí na své čtenáře, když už publikuje, a snaží se vyvarovat chyb, které je mohou rušit. Ty na ně nemyslíš vůbec. Chceš po nich, aby také četli tvoji stranu textu dvacet minut? Nesmysl.
Nebaví mě se s tebou prázdně dohadovat, možnost jsem ti dala, nevyužil jsi ji, tvé mínus, fanfikci přesunu na externí blog.

2 Editor | 6. března 2018 v 21:58 | Reagovat

Vložil Yamaruki, Út, 2018-03-06 20:30 | Ninja už: 2 dní, Příspěvků: 5 X
Hmmm zaujímavé :) no skús tej svojej kamarátke poslať tú Slovenskú poviedku pretože hned v druhej vete som našiel chybu :) Ja som priamu reč opravil to ty si ma upozorňovala na čiarky v ktorých si v niektorých mala pravdu ale zase v niektorých nie... Ja neutekám len nerád sa zaoberám zbytočnosťami. Čitateľa ma zaujímať text a podstata príbehu a nie to kde čiarka je alebo nieje ak to nenarúša text a podstatu vety. Každý kto môj príbeh čítal nemal problém :) Ja ti Ďakujem za čas pretože ten je napr. pre mňa dosť dôležitý a veľa šťastia v písaní. Ja to tu odstránim a zverejním to snad niekde inde

Pekný večer

____
Vložil Akumakirei, Út, 2018-03-06 21:51 | Ninja už: 3406 dní, Příspěvků: 1939 X
Máš opravdu velké sebevědomí. Bohužel to sebevědomí ti absolutně překazí možnost se zlepšovat - a že je toho hodně co zlepšovat.
Smutné, že přímá řeč je stále špatně. Navíc čárka, taková "maličkost", dokáže často diametrálně změnit význam věty. A pokud takto dopředu podceňuješ čtenáře, nejsi dobrý autor a ani nemáš šanci se jím stát. Zveřejni si to, kde chceš, tady dbáme alespoň na nějakou základní úroveň. Po přečtení mého komentáře fanfikci smaž, není o čem dál mluvit.

3 Akumakirei | 4. července 2018 v 14:24 | Reagovat

Přidávala jsem ffky a narazila na toto, tak jen pro zajímavost, namátkově. Úryvky z Jany Eyrové, překlad Štefan Kýška, rok 1968; celá ve slovenštině. Měli ji za krásných deset korun v antiku, tak jsem si ji kdysi jednoduše přečetla ve slovenštině a českou ani nesháněla :)
"Ale, matka, veď ja som si neprišla vypočuť, akú budúcnosť osud prichystal pánu Rochesterovi. Chcem sa dozvedieť, čo čaká v budúcnosti mňa, a o tom ste mi nepovedali nič."
Nebo:
"Obávam sa, že som vás sklamala, Bessie."
- oslovení, čárky ve větách...
Úplně jiné než tvé: "Babi Tsunade prečo si mi nepovedala o tom že žije ďalší Uchiha !"

A další:
"Pán Rochester?!" zvolala som. "Kto je to?"
"Majiteľ Thornfieldu," odvetila pokojne. "Či ste nevedeli, že sa volá Rochester?"
Pravdaže som to nevedela, nikdo som o ňom nepočula. Ale stará pani vari myslela, že to každý vie.
"Já som myslela," pokračovala som, "že Thornfield patrí vám."
- příklad psaní přímé řeči (plus první uvozovky vždy dole, blog je bohužel nezná), znovu čárky...
V kontrastu tvé: "Je asi o rok starší ako ty Naruto a kapitánom sa stal keď mal 14." Odvetil Kakashi ktorý ho očividne poznal.

No, co dodat...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama