Pomozte Sakuře - Lili /1 díl

8. června 2017 v 11:25 | Iwka Kazuki |  P
"Lili, pomoc!" ozval se výkřik. Lili sebou cukla, zrovna spala.
"Sakuro??!!" zavolala a rychle se zvedla. Pozorně se rozhlédla, ale okolo nikdo nebyl. Rozběhla se za hlasem, který postupně slábl. Po pár minutách se jí úplně vytratil.
"Do háje co se jí zase stalo?" pomyslela si Lili a znovu se zaposlouchala do ticha noci.
"Křup!" v houští se cosi pohnulo. Lili neztrácela ani sekundu a hodila tam shuriken. Když ale rozhrnula hromádku listí, zjistila, že zabila matku malého, bílého veverčátka. Lili se ušklíbla a otočila se.
"Musí tu být nějaká stopa." uvědomila si a začala hledat po okolí. Najednou ji na rameně přistál…
"Aáááááááááá!" zaječela Lili.


Na rameni jí přistál malý veverčátko, kterému před chvílí zabila matku.
"Nech mě být, ty potvoro." zaječela znovu a zhodila ho. Veverčák dopadl na zem a vydal bolestný skřek. Lili ji ho bylo lito, tak ho znovu vzala do rukou.
"Promiň, zvířátko, ale nemám na tebe čas." Zašeptala a položila ho na batoh a lehce přivázala aby nespadnul.
Za pár minut narazila na několik zlomených větviček nedaleko místa, kde tábořili.
"Museli běžet tudy." uvědomila si Lili a vyrazila kupředu. To už se malému veverákovi tolik nelíbilo a proto začal vydávat divné zvuky. Lili to po chvíli dost vytočilo.
"Co chceš, do háje??" křikla přes rameno na zvířátko přivázané na batohu. Veverčák na chvilku zmlknul, ale po chvíli to začalo znovu.
"To teda ne!" řekla naštvaně Lili a zastavila se. Sundala si batoh a odvázala malého vystrašeného veverčáka.
"Zustaň tady!!!" rozkázala mu a položila ho vedle na větev. Znovu si znuděně nasadila batoh a vydala se dál.
Asi po padesáti metrech uviděla jakési kamenné stavení. Pomalu se připlížila až ke dveřím. Potichu nakoukla dovnitř, ale nic tam nebylo, jen pár rozmlácených nádob a rozházené seno. Lili opatrně vešla do místnosti a rozhlédla se. Seno bylo rozházené po celé podlaze, to ji přišlo divné. Jak po pár zadupání zjistila, na některých místech byla podlaha dutá. Odhrnula seno a naskytlo se jí překvapení. Uviděla tajný průlez pod stavení. Opatrně otevřela víko a vlezla po žebříku dolů. Rožnula světlici a posvítila si na úzkou tmavou chodbu. Mlčky pomalým krokem postupovala vpřed. Po pár metrech pod sebou ucítila změnu. Už nestála na hlinité vlhké zemi ale na dřevěné podlaze.
"Kde to jsem?" přemýšlela. Chodbou se nesl dusivý zápach tabáku.
"Musí být blízko." uvědomila si a zhasla světlici, která už stejně pomalu vyhasínala. Něco ji ale udivilo, i když světlice byla úplně vyhaslá a nevydávala žádné světlo pořád dobře viděla. Podívala se kupředu a pochopila. Před ní se objevily ztrouchnivělé dveře, ve kterých bylo mnoho otvorů prožraných od červotočů. Nenápadně nakoukla dovnitř. Za dveřmi se úzká chodba rozšířila do malé místnůstky, ve které seděly tři osoby. Dva tlustí ninjové asi z mlžné jak Lili usoudila podle typu zbraní a přeškrklé čelenky co měli přivázané na rameni. Třetí osoba byla přivázána u zdi a asi spala. Bylo tam šero ale i přes to Lili poznala, že třetí svázaná osoba je Sakura.
"Musím ji od tama nějak dostat" usoudila po krátkém přemýšlení "a vím jak". Soustředila svoji chakru do nohou a rukou zároveň a zapřela se o hliněné zdi úzké chodbičky. Pomalu se dostala až ke stropu.
"Tak to by jsme měli", pomyslela si spokojeně Lili a vzala kámen, který před tím sebrala ze země. Pohodila si sním v ruce a mrštila ho o dřevěnou podlahu. Hned po tom uslyšela dunivé kroky.
"Ano skočili na to", zaradovala se Lili, ale dveře se stále nehýbali. Po chvíli čekání urvala kus hlíny ze stropu a zopakovala svůj čin tak jako s kamenem. Znovu uslyšela dunivé kroky, ale nikdo nevyšel ze dveří. Lili už to pořádně štvalo, proto se pověsila hlavou dolů, aby viděla co se v místnůstce děje. Jeden z nijů stál u ohně a poklidně si opíkal jakési maso. Druhý na něj civěl a cosi mu vysvětloval.
"To jsou tupci", zašeptala potichu Lili a vratila se do původní pozice u stropu.
"Tak zkusíme něco hlučnějšího." Vzala kunai a přivázala na něj malý výbušný lísteček. Když se ujistila že je to bezpečné hodila ho asi deset metrů od sebe.
"Bum!!!" ozvala se ohlušující rána, ale nemělo to skoro žádný účinek na statice chodby.
"Co to bylo" zeptal se vylekaně jeden z ninjů a oba vyběhli ven. Toho Lili využila a nenápadně se vplížila do místnosti. Zatím co se ninjové starali o výbuch snažila se probrat Sakuru.
"Sakuro prober se..!" zatřepala s ní, ale nereagovala. Zkusila to ještě jednou ale vypadalo to že omdlela.
"Chidori" zašeptala a okolo ruky jí začali jiskřit blesky. Pomale se rozmáchnula a jednou ranou přesekla kovová pouta připevněné Sakuře na rukou.
"Aha takže tady je příčina toho výbuchu" ozval se hlas za Lilinýma zády. Rychle se otočla.
"Hele ono to umí chidory", poznamenal ten druhý ninja. Oba stáli mezi dveřmi i když dost natěsnáni.
"Jak vidím nepůjde to jinak .. budu se muset probojovat" ušklíbla se Lili. Jeden ninjů, ale zakroutil hlavou. Najednou se zvedl oblak kouře a před Lili se objevil její uhlavní nepřítel.
"Ty!!!!!" podivila se Lili. Muž se potutelně zasmál.
"Ano já."...............

Tato povídka byla napsána pro jednu kamarádku ..... Takže doufám že se bude líbit hlavně jí.....
Jinak píšu povídky na objednávku takže pokud by někdo chtěl stačí napsát na http://otaku-club.blog.cz/0901/chces-povidku-jen-a-jen-o-sobe

Poznámky:
Tohle je povídka na ojednávku ale i přes to bych ráda znala váš názor
dik ;)

Út, 2009-01-13 21:51
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Akumakirei | 8. června 2017 v 11:26 | Reagovat

Vložil Yamata no Orochi, Čt, 2009-01-22 20:47 | Ninja už: 3403 dní, Příspěvků: 3065 | Autor je: Prostý občan X

ehm...
Opravila jsem ti jakž-takž první polovinu, tak se podívej, kde děláš chyby - hlavně u přímých řečí píšeš interpunkční znaménka (čárky, tečky) až za uvozovky, tak to je špatně ;) A hrubky, pozor na ně  :D Máš povídku zatím v Nováčcích.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama