Bláznivá holka - Vorvaň a Hanabinina rodina

30. listopadu 2009 v 16:21 | Andulaa, Čt, 2009-11-19 |  B
Bylo třetího září 1973, 18 hodin, 28 minut a 32 vteřin. Moucha čeledi bzučavkovitých, schopná mávnout křídly 14670x za minutu, usedla v ulici vedoucí k sídlu Kage v Konoze.V téže vteřině se na terase restaurace Ichiraku vedral vítr jakoby kouzlem pod obrus a roztančil skleničky aniž by si toho někdo všimnul.V téže chvíli v pátem patře,v ulici 31 číslo 28 na devátem obvodě,Kamizutu Suzumebachi po návratu z pohřbu svého nejlepšího přítele Mikoshi Yoiro, gumuje jeho jméno z adresáře a poté těžce oddechuje. Stále v tutéž vteřinu se spermie s chromozonem X pana Hyuuga Hiashiho oddělila od polotonu a vydala se k vajíčku jeho manželky. Po devíti měsícich se rodí Hanabi Hyuuga.


Otec Hanabi, bývalý vůdce klanu, pracuje teď jako pomocník na akademii. Hiashi Hyuuga nesnáší: tlačit se v řadě na jídlo. Nesnáší být vystaven prohrdavým pohledům na svoji osobu, vylézt z vany a mít přilepené vlasy na obličeji. Hiashiho Hyuugu těší: žehlení vlasů své dcery, také žehlení ponožek a pečlivě je třídit dle barvy, vysypávat zbrane z bedny řádně ty věci vyčistit a pak pečlivě uklidit.
Matka Hanabi, paní Hyuugová, kuchařka na akademii, kde pracuje také její manžel, byla vždy nejistá a nervózní. Paní Hyuugová nesnáši: nesnědený oběd svých žáků nebo dotek někoho koho nemá ráda. Paní Hyuugovou těší: leštění parket papučema, když vysype svoji kabelku řádne ji vičistí a věci opět pečlivě uklidí zpátky.

Hanabi je 6 let, jako každá holčička touží po tom aby ji otec objal. Jediného fyzického kontaktu se dočká jen při každoměsiční přehlídce, kde ji otec musí držet, aby neutekla nebo nekousla doktora. Holčička z tak výjimečné intimty rozrušená se nemúže ubrániť divokému bušení srdce. Proto si doktoři myslí, že má srdeční vadu. Kvůli téhle fiktivní chorobě nechodí malá Hanabi do školy. Teta ji učí doma: "Přečti tohle: Ten kocour sedí často na lavičce" Hanabi poslouchne a čte: "Ten kocour sedí..." Její teta ji přeruší a pochválí :"Výborně". Hanabi pokračujě:"... na čavice."
"Néé!!" zaječí náhle teta malé Hanabi, až holčička spadne ze židle. Od tohto incidentu je Hanabi poněkud jiná.
Bez kontaktu s jinými dětmi ponechána nervózní matce a zdrženlivému chladnému otci, Hanabi uniká do vlastního světa. Hrá se s imaginárním krokodílem na přísneho doktora a neposlušného pacienta. V jejím světe se šňurky do bot vyrábějí jako řezance. A sousedova žena ležíci uz měsíce v komatu, se vlastně jen rozhodla vyspat se do zásoby.
"Už nebudu muset spát až do konce svého života" řekne žena souseda.
Jediný Hanabinin přítel se jmenuje: Vorvaň. Bohužel v této rodině je i červená rybka neurotická a má sebevražedné sklony. Červená rybka náhle vyskočí ze svého skleněného akvária, začne sebou tak silně házet až se dostane pod lednici. Malá Hanabi spatří co její rybka právě provedla a začne nekontrovatelně ječet. V okamžiku přiběhne její matka a mopem, kterým Hanabinin otec čistí podlahu na akademii,začne Vorvaňa "zachraňovat" spod lednice. Následně to skusí starým vysavačem značky Vampir z dob prababičky. Bohužel i tahle akce vyšla bez výsledku. Nakonec přiběhne i táta a hydraulickou pumpou lednici nazvedne, rybku vybere spod lednice a hodí ji zpět do svého akvária. Vorvaňův domeček přikryje knihama, aby se už nesnažil příště utéct. Sebevražedné pokusy Vorvaňa jenom zhoršili matčin stres a došlo k rozhodnutí: Vorvaň jde pryč.Celá rodina šla k malímu potůčku červenou rybku vypustit. Hlavním aktérem téhle mise byla pochopitelně neurotická matka.
Chopila se akvária a společně i s jeho obsahem vylila vše do vody.Červená rybka překvapená z toho co se právě stalo se chvíli dívala ještě na Hanabi a pak se vybrala svým směrem.
Aby Hanabi utěšila darovala jí matka starší fotoaparát značky Konoha.Malá Hanabi celé odpoledne fotila různé tvary v oblacích, roztomilé králičky a medvídky.... Když v tom do sebe v plné rychlosti narazili dva lidé, a to Hanabinin soused a nejaký prazvláštní cizinec. Soused zneužil Hanabininy důvěriživosti a namluvil jí, že její fotoaparát je původcem všeho neštěstí. A protože fotila celé odpoledne večer se jí zmocnil strašlivý pocit. Děsí ji konožský rozhlas, skličuje ji odpovědnost za požár školy, za zničení soch pieti Kage, za nepovedený oběd její mámy. Za několik dní Hanabi pochopila,že si z ní soused utahoval a rozhodla se pomstít. Právě probíhal v Zemi Ohně obrovský turnaj v jutsu technikách, který vysílali médiá přes rozhlas. Pochopitelně toho holčička využila na provedení svojí pomsty.
Sedla si na střechu sousedova domu a přes svůj rozhlas také poslouchala průběh turnaje.
Rozhlas hlásá:" A teď se proti ninjovy jménem Kagujashi Mikoto z deštné postaví obávaný ninja z Konohy Rock Lee!" lid začal jásat. Byl to souboj jednoho úderu.
"A Lee se rozbíha, provádí svůj kop a ninja z deštné *chšuum šuum šuuum*" Malá Hanabi právě odpojila kabel, kterým její soused přijímal signál.
"Ale co to?" Co to kruci je stím rádiem?!!"
Tohle ještě několikrát zopakovala,až do chvíle dokud neuspokojila svojí touhu po pomstě.

Jednoho dne dojde k tragedii. Každoročně vodí paní Hyuugová svojí malou dcerku k hrobu babičky zapálit svíčku, aby ji babička poslala bratříčka. Babička na otázku odpoví už za 3 minuty.
Z nebe však nespadne novorozeně ale turistka z Písečné Sutsechi Desu, která se novým, prý bezpečným a rychlím spůsobem dostane do Konohy. Bohužel tenhle spůsob byl jenom ve fázy pokusů.
Paní Hyugová, Hanabinina matka je na míste mrtvá. Po matčině smrti zůstáva Hanabi s otcem sama. Uzavřený otec se ještě víc stáhne do sebe. Chorobně se upne na stavbu miniaturního mauzolea, kam hodlá uložit popel své ženy.
Poznámky:

Takže tahle povídka vznikla, když jsem se dívala na film Amelie . Je to vlastně jeho přepis. Mimochodem je to moje první povídka, tak doufám, že se bude líbit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama