Ryouomoi 1

3. června 2009 v 13:34 | dekura_ - 2008-03-25 |  R, Ř
Tohle je volné pokračování mé předešlé povídky Shigaeshi. Je to o 3 roky později, ale nechám tady vyniknout trochu jiné postavy. Doufám, že se vám to bude líbit. Za komentáře budu ráda .

Odkaz na 1. část Shigaeshi tady: http://www.konoha.cz/?q=node/22573


1. část

Byl krásný letní den a slunce svítilo jako už dlouho ne. Jeho paprsky se odrážely od střech domů a ptákům, zpívajícím veselé melodie, barvily peří do lesklých světlých odstínů. V Konoze byla příjemná atmosféra a všichni měli slavnostní náladu. A nejvíce ze všech tato nálada postihla mladého hyperaktivního ninju.
,,Jmenuji se Katuzo Isorichi a jsem shinobi. Dattebayo!" Zavolal blonďatý mladík, když stál na střeše jednoho domu. Byl to dům Hokage.
,,Katuzo, okamžitě slez dolů! Mám práci a nehodlám tady poslouchat nějaké uřvané děcko." Vyklonila se z okna trochu podrážděná Tsunade.
,,Ale Prsatko Tsunade. Já jsem teď ninja a jednou budu Hokage a tenhle dům bude můj. Nemáš právo mě odsud vyhazovat." Oznámil důležitě Katuzo a dal si ruce za hlavu. Na tváři se mu objevil sebejistý úsměv a za několik vteřin i Tsunadina pěst. Pátá mladého ninju chytila za světle modré triko a stáhla oknem k sobě do kanceláře. Katuzo neudržel rovnováhu a spadl hlavou Hokage přímo do výstřihu. Okamžitě uskočil a celý rudý se začal omlouvat: ,,J-já ne-nechtěl…heh…t-to je j-jen…ne-nedorozu…" Ale to už letěl na druhou stranu místnosti. Zatímco si zamačkával bouli na hlavě, Tsunade pěnila vzteky. Už už mu chtěla dát další ránu, když se otevřely dveře. Do její kanceláře vešel další blonďatý chlapec, ale mnohem vyšší a starší. Mohlo mu být tak 21.
,,Ehm…omlouvám se Bábi…nechtěl jsem rušit…" Omlouval se Naruto a jen ztěží zadržoval smích. Když tak viděl Katuza krčícího se v rohu, vzpomněl si na sebe. Býval úplně stejný. Stejně drzý a sebevědomý. Vzpomněl si i na den, kdy Katuza přivedl do vesnice. Tehdy to byl desetiletý chlapec, který přišel o posledního blízkého člověka. Dnes se z něj stal genin.
,,To je v pořádku Naruto. Jen si tady ještě něco vyřídím s tímhle syčákem." Zavrčela Tsunade a z očí jí sršely blesky. ,,Ty jeden malej…to bylo naposledy, rozumíš?! Ještě jednou…ještě jednou se ke mně takhle přiblížíš tak…tak z tebe udělám deset malých do akademie! A už nikdy mi neříkej Prsatka!" Křičela téměř nepříčetně. Naruto už to nevydržel a rozesmál se. Katuzo se na něj podíval pohledem typu ,,Buď zticha nebo mě vážně zabije" a Pátá se na něj dívala, jakoby mu chtěla říct ,,Buď zticha nebo vás zabiju oba." Ale Naruto si z toho nic nedělal. Znal Tsunade moc dobře. Vždy si z ní tahle střílel a kromě nějakých boulí mu nikdy nic neudělala. Někde opravdu hodně hluboko uvnitř byla hodná a citlivá.
,,Bábi neber si to tak. Je to ještě dítě, on z toho vyroste. Jdu za tebou kvůli jedné důležité záležitosti." Usmál se záhadně Naruto. ,,Katuzo, gratuluji ti k tomu, že jsi se stal geninem. Ale teď jdi domů a počkej tam na mě. Zajdeme si pak na ramen."
,,Super Naruto, díky. Počkám na tebe, ale pohni si. Dattebayo!" Loučil se Katuzo a až mezi dveřmi dodal ,,Zatím Prsatko" a utekl.
,,Ten malej…já ho…jednou ho…zabiju ho…toho…" Pátá Hokage se zhroutila na židli za svým pracovním stolem a podepřela si hlavu. Uvnitř ní všechno vřelo, ale věděla, že se musí ovládat. Podmračeně se podívala na Naruta a rukou mu pokynula na židli stojící naproti té její. Naruto věděl, že teď může mluvit.
,,Takže, nejdříve bych chtěl říct, že mise byla úspěšně dokončena. Ty zločince jsme zneškodnili a nikdo z mé skupiny nebyl zraněn. Cestou zpět jsme potkali několik ninjů z Písečné. Byla mezi nimi i Temari a Kankurou. No a byli jsme pozváni na svatbu." Naruto si založil ruce za hlavu přesně tak, jako před chvílí Katuzo.
,,Cože? Na svatbu? Ale Shikamaru se nezmínil, že by s Temari něco takového plánovali." Tsunade zvedla překvapeně obočí. Naruto se zasmál.
,,Kdo tady mluvil o Temari a Shikamarovi? Kankurou se bude ženit." Tsunadino obočí vyletělo ještě více. Tohle byla ale zpráva!
,,Katuzo by tam chtěl vidět své přátele. Tudíž požádal o účast mě, Sakuru, Shikamaru, Hinatu, Kibu, Leeho, Ten-Ten, Nejiho, Kakashiho, Gaie. No a samozřejmě tebe, jakožto Hokage." Vyjmenovával Naruto a tvářil se při tom hrozně důležitě.Tsunade zazářily oči. Milovala svatby a jiné oslavy. Tam se vždy mohla beztrestně opít. A taky ještě nenavštívila v Písečné nikdy žádnou hernu.
,,Skvělá zpráva! Můžeš jít. A dej určitě vědět všem, koho Kankurou pozval." Naruto už se zvedal ze židle a chystal se odejít, když ho Pátá zastavila ještě s jednou otázkou.
,,A na kdy je to naplánováno?"
,,Za dva týdny v pátek. Zatím Bábi." Rozloučil se a vyšel z kanceláře. Už se moc těšil domů. Chtěl oslavit s Katuzem jeho velký den a potom měl schůzku s Hinatou. Při pomyšlení na ni se nepatrně usmál a přidal do kroku.
2. část

Byla temná noc a v celé širé krajině byl klid. Měsíc jen chvílemi probleskoval mezi mraky. Ve vzduchu byla cítit blížící se bouřka. Avšak když měsíc na několik okamžiků vykoukl zpod husté nepropustné vrstvy mraků, ozářil sedm shinobi, kteří počasí vůbec nevěnovali pozornost. Všichni se smáli a měli dobrou náladu. Seděli u ohně a probírali blížící se událost. Jednu z největších za dlouhou dobu. Svatbu jejich přítele.
,,Svatby jsou nádherná věc. Obzvláště v mladém věku. Ať žije síla mládí!" Vyskočil na nohy muž v zelené kombinéze s neuvěřitelně širokým obočím a vlasy ve tvaru hrnce. Jeho bílý chrup na chvíli oslepil všechny přísedící. Zasněně se zadíval do dálky a téměř neslyšně řekl: ,,Taky bych se měl oženit."
,,Gaii, uklidni se. Nechceme přijít o zrak. A mimochodem…" pousmál se šedovlasý muž v masce (pokud to tedy pod ní bylo poznat) ,,…nemáš už sílu mládí."
,,No jistě! Sarkastický Kakashi jako vždy. Ale ty máš co říkat. Máš akorát tu svoji knížku." Gai si nakvašeně sedl a pozoroval svého věčného rivala. Ten se mile usmál, což Gaie ještě více rozzuřilo.
,,Jak ty to můžeš vědět…" odpověděl záhadně Kakashi.
,,M-moment Kakashi-sensei. Vy někoho máte? To jako fakt? Tý jo. A kdo to je?" Vyzvídal Naruto, o jehož rameno byla opřena dlouhovlasá krásná dívka. Černé vlasy téměř splývaly s temnomodrým nebem.
,,Teda, Kakashi-sensei vy jedete. Ani jste se nepochlubil." Řekla udiveně dívka s krátkými růžovými vlasy. Zelené oči se upírali na jejího bývalého senseie a na tváři jí hrál pobavený úsměv.
,,A ví jak vypadáte? To jste jí ukázal svůj obličej? Nebo se na sebe jen díváte a povídáte si o tricích z Icha Icha?" Mrkla na něj růžovovlasá kunoichi a šibalsky se usmála.
,,Ehm…já nikdy neřekl, že někoho mám…Sakuro…heh…no…" Kakashi se trochu začervenal. Tohle se mu vůbec nepodobalo. Vždy byl absolutně nad věcí, ale nyní to vypadalo, že bylo zasaženo jeho citlivé místo.
,,No Kakashi vypadá to, že ses právě prozradil. A jakožto Hokage ti nařizuji, abys mi řekl s kým chodíš." Bavila se Tsunade při pohledu na Kakashiho upadajícího do stále větších rozpaků. Všichni se hlasitě rozesmáli. Jediný, kdo se tvářil, že se ho to netýká, byl mladý ninja s culíkem a cigaretou v puse. Otráveně se na všechny kolem podíval, jakoby mimochodem prohodil ,,To je ale otrava." a zadíval se na oblohu. Jen tak seděl a přemítal, že mraky jsou krásné, i když nejsou v té tmě vidět.

,,Vítejte ninjové z Listové, Hokage-sama." Pozdravil Kazekage nově příchozí. Všech sedm shinobi stálo v jeho kanceláři, aby se přivítali. Naruto přišel blíž a potřásl mu rukou. Díval se na svého přítele s obrovskou pýchou. Měl radost, že to dokázal. Kazekage Písečné vesnice byl stále ještě chlapec. Bylo mu 22 a tento úřad zastával již od svých sedmnácti let.Vždy, když ho Naruto viděl, připomněl si, že i jeho sen se může splnit. A splní!
,,Gaaro, jak se máš?" Zeptal se Naruto. Gaara se mírně pousmál. To byl u něj jev nevídaný.
,,Dobře a ty Naruto?" Odvětil a prohlédl si zbytek skupiny. Byli tam Kakashi, Shikamaru, Gai, Hinata, Tsunade a Sakura. U té se na chvíli zastavil. Připadala mu nějaká jiná, krásnější. Růžové vlasy jí sahaly po ramena a chytré zelené oči si ho prohlížely stejně pozorně. Sakuře se taky zdálo, že se Gaara změnil. Vzhledově byl stále stejný. Červené vlasy měl mírně rozcuchané a zelené oči bez jakékoliv emoce. Ale na tváři měl stále ten lehký úsměv. Vypadal mnohem dostupněji a lidštěji.
,,No já se mám skvěle. Ale určitě ne tolik jako Kankurou. Kde vůbec je? A Temari?" Naruto se rozhlédl kolem.
,,Budou tady každou chvíli. Ale upřímně se také divím, kde se tak zdrželi. Moc se na vás těšili." Při těchto slovech se Gaara podíval na Shikamara. Ten uhnul pohledem.
,,Sory, ale nějací cizí týpci se snažili okrást jednu babku. Museli jsme je vyřídit." Vřítila se do dveří sexy blondýna.
,,Že vám to ale trva…" Říkal otráveně Shikamaru, když v tom ho ta dívka vášnivě políbila. Oba dva se trochu začervenali.
,,Ehm…ahoj Temari.." Skoro zašeptal Shikamaru. Temari se hned vzpamatovala a podívala se na ostatní. Mile se usmála.
,,Tak vás teda vítám, ale není vás nějak málo?" Zeptal se hnědovlasý mladík s pomalovaným obličejem. Přišel hned za svou sestrou, ale nikdo si ho ani nevšiml. To se mu v přítomnosti Temari stávalo pokaždé.
,,Je mi to líto, ale Ten-Ten, Neji, Lee a Kiba mají misi, z které se nestihli včas vrátit." Omluvila je Tsunade.
,,Nevadí. No půjdu vám ukázat, kde budete zatím bydlet. Snad se vám to bude líbit. A vám Hokage-sama ukáži naši nejlepší hernu." Uchechtl se Kankurou a už vedl celou skupinku do hotelu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama