Nová tvář v Konoze

3. června 2009 v 11:50 | BigMac-2008-03-21 |  N
V Konoze právě probíhalo poklidné dopoledne. Zdálo se, že Izumo a Kotetsu hlídají hlavní vschod do vesnice, ale ve skutečnosti oba spokojeně pochrupovali. Ze snů je vytrhli až rychlé kroky blížících se ninjů. Oba hned zpozorněli, ale nebyl to nepřítel, kdo se blížil k vesnici. To se vracel


Team Kakashi, ve větším spěchu než pro něj bylo obvyklé. Jako první přiběhl Naruto, nesoucí něco na zádech, připomínající vak kostí.
"Ahoj Naruto! jak dopadla mise?" zeptal se Kotetsu. Ale z Naruta vypadlo jenom: "Musím do nemocnice!" Oba hlídači vchodu spozorovali, že se jedná o něco vážného a tak bez řečí doprovodili Naruta do nemocnice, zatímco Kakashi a Sakura popadávali dech.
"Shizune!! Dostane se z toho, že jo?!!" ptal se Naruto hlasem oslabeným skrývaným pláčem. Tsunadina pomocnice resuscitovala pomocí lékařského nindjutsu onen vak, který se ukázal jako neuvěřitelně vyzáblý klučina asi o něco starší než Naruto. Než Shizune stačila odpovědět rozrazil Patý Hokage dveře svojí zrůdnou silou.
"Lektvar je hotový!" zakřičela se svým přirozeným velitelským tónem v hlase.
Po vypití lektvaru začal chlapec kašlat a sípat.
"Neboj se, to je normální," uklidnila Naruta Tsunade, když viděla jeho vystrašený pohled, "a teď mi řekni co se stalo. Shizune přines nějaké saké!"
Naruto začal vysvětlovat:
"Na naší misi jsme narazili na Orochimara společně s tim jeho čtyřokým poskokem. Měli u sebe Tokuna, ale jakmile jsme na ně zaútočili, začali zdrhat. Ještě jsem se ho na nic nezeptal, protože byl až do teď v bezvědomí. Už se probírá!" vykřikl nadšeně a vyběhl k posteli. Mezi tím Shizune donesla saké a Tsunade se zamyslela proč má Naruto k tomu klukovi takový vztah. Asi mu připomíná Sasukeho.
Z Tokunova chaotického vyprávění se Naruto a Tsunade dozvěděli asi tohle: Tokun byl jeden z mnoha chlapců na kterém Orochimaru dělal své zrůdné pokusy. Bratři Sakon a Ukon nebyli původně dvojčata, ale společně s Tokunem byli trojčaty. Poté ho Orochimaru od nich oddělil a chtěl zjistit jakou bude mít schopnost, ale ukázalo se, že nebyl tak úžasný jako jeho bratři. Proto se Orochimaru rozhodl opustit, což jim překazil Team Kakashi.
Naruto měl nesmíronou radost a proto, jakmile se Tokun zotavil, vyrazili na prohlídku Konohy. Procházeli ulicí, kde se najedli v Ichiraku Ramen a poté došli až k Narutovu bytu, kde mohl Tokun spát. Ale Tokun nešel hned spát, řekl, že si musí ještě něco zařídit. Narutovi to hlavou nějak moc nevrtalo a když usínal myslel jak velké štěstí má, když Tokuna vytrhli ze spárů Orochimara a smrti.
Když odcházeli z Ichiraku Ramen, pouze Tokun si všiml dvou postav v černých pláštích s červenými obláčky. Samozřejmě, že slyšel o Akatsuki i o tom, co hledají. Také si všiml, jak sledují Nejiho až do temné uličky vedoucí k sídlu Hyuuga klanu. Tokun běžel, co mu síly stačili. Jeho intuice byla správná, v uličce se už bojovalo. Neji neměl proti Itachimu a Kisamemu ani nejmenší šanci, skoro umíral. Po Tokunově zásahu netrval souboj ani okamžik. Za necelou čtvrthodinu už Narutův svěřenec usínal vedle jeho postele na zemi s mírným úsměvem na tváři.
Brzy ráno stálo pět ANBU a hejno krkavců nad třemi mrtvolami. Jejich velitel přiběhl.
"Co se tu stalo?" zeptal se.
"Zjistili jsme identitu zemřelých. Hyuuga Neji, Hoshikage Kisame a Uchiha Itachi zemřeli včera večer. Hyuuga Neji byl očividně napaden a prohrával, ale něčí zásah změnil průběh celého souboje. Všichni mrtví byli zabiti sečnou ranou do krku. I když měli rozříznutou tepnu, není země nikde zakrvácena. Myslíme si, že ji někdo zachytil," četl jeden z ANBU zápis, zatímco velitel popadával dech.
"Ano vaše teorie je velmi pravděpodobná. Ví to už Pátý Hokage?"
"Cože??!!" zařvala Tsunade, "zemřel budoucí vůdce Hyuuga klanu?" Velitel ANBU přikývl. Pátý Hokage se bezmocně sesunul do křesla.
"Vystrojte mu pohřeb přinejmenším stejně velký jako měl Sarutobi." Shizune položila otázku, která v přítomném napětí působila jako sirka v místnosti plné výbušnin.
"Nevíte kdo to mohl udělat?" Tsunade odpověděla klidněji než Shizune očekávala:
"Myslím, že zkontroluju toho kluka co sem přitáhnul Naruto."

Nová tvář v Konoze-část 2

Když Naruto společně s Tokunem obědvali ramen a povídali si o nejperverznějších jutsu, co kdy udělali, zaklepal někdo na dveře.
"Počkej, dojdu otevřít," řekl Naruto. Tokun se uchechtl, protože teď mu docvaklo, jak asi vypadalo Narutovo jutsu.
"Bábi Tsunade?"
"Nazdar Naruto, teď jsem mimořádně nepřišla kvůli tobě, ale kvůli Tokunovi," řekla hlasem, který se pro dnešní poledne absolutně nehodil.
"No... posluš si je přímo támhle," ukázal na sedícího klučinu, který se oplzle chechtal, až mu ramen padal od pusy. Když k němu přišla Tsunade, úsměv musel udělat místo údivu.
"Potřebuju se s tebou sejít, takže tě chci vidět dnes po Nejiho pohřbu na střeše mého sídla." Narutovi se do očí draly slzy ještě dříve, než řekla "a" ve slově "na".
"Jakto že, Neji zemřel??!!! Jakto??" zatřásl s Tsunade a pak se bezmocně sesunul s pláčem na zem.
"Promiň Naruto, ale teď není na truchlení čas. Musíme mu vystrojit pohřeb, jakého je budoucí vůdce klanu Hyuuga hoden," řekla tvrdým hlasem, ale proti slzám nedokázala tak tvrdou bariéru vytvořit,"takže se potkáme na střeše?"
"Rozkaz," bylo jediné na co se udivený Tokun zmohl, protože opravdu neměl o věcech ani páru. Po odchodu Pátého Hokage Naruto ještě dlouho brečel... pak se převlékl na pohřeb, kde také dlouho brečel. Toku šel ze slušnosti s ním, i když Nejiho vůbec neznal.

-poté na střeše-

"Takže, doslechla sem se, že jsi byl na místě činu, takže ti asi došlo, že jsi podezřely číslo 1..." začala Tsunade diplomaticky, ale stále jí v tomhle oboru chyběly zkušenosti. Tokun se překvapivě rychle rozpovídal: "Ano viděl jsem, jak ti dva z Akatsuki útočí na toho kluka. A chtěl jsem pomoci, ale jakmile sem zabil Akatsuki, byl Neji skoro mrtvý. Tak jsem mu prokázal první a poslední službu."
Tsunade zaskočená nevídaným úspěchem a s novým sebevědomím začala vyzvídat dál.
"Aha... Ale Neji nebyl skoro mrtvý, kdybys ho odnesl do nemocnice, dostal by se z toho. A ještě něco-všichni tři měli proříznutá hrdla a na místě nebyla žádná krev." Tokun se zlomyslně pousmál.
"Potřebuji mladou krev," jen to dořekl, rozkašlal se. Tsunade se bála co tím myslel, a když ho viděla jak vytahuje ampuli s čevenou tekutinou, kterou se chystá pít, zeptala se:
"Je tohle ta medicína, co ti dala Shizune?" Tokun vypil ampuli až do dna. Povzbuzen novou silou ji rozmáčkl. Její střepy mu poranily ruku, na to však nebral ohled, tedy jestli nebyl zlomyslný úsměv vynucen bolestí. Tsunade postřehla, jak se mu za hlavou dělají tři boule, stále nabírající na velikosti. To samé se dělo v oblasti ramen. Co to k čertu je pomyslela si Tsunade a přpravovala se k nejhoršímu. Po chvíli se na ní z oblasti Tokunova krku šklebil Kisame. Byla také obdařena opvrhujícími pohledy Itachiho a Nejiho. Kdyby k tomu byla vhodná situace, zamávalo by jí 8 rukou.
"Ty bastarde!!" zařvala Tsunade a chystala se mu jeho vlastní hlavu urazit. Tokun se jenom pousmál. "Pánové, můžeme začít," po této větě se začalo šest nových rukou připravovat na obranu svého hostitele.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama